Jaké jsou trendy v kuchyních pro rok 2020?

Také vás zajímá, co je tento rok IN? Co frčí? Nebo co je zrovna trendy? Nespoléhejte se pouze na nabídku obchodních domů. Ty mnohdy aktuální trendy ani nesledují. Podívejte se s námi na názory předních světových designérů.

Dnes máme život plný práce, starostí a povinností. Stále více si uvědomujeme, že je potřeba věnovat svůj volný čas lidem v našem okolí. To se odráží i v kuchyních. Kuchyň musí být funkční, jednoduchá, praktická a organizovaná. Zachovat však musíte krásný design a prostor, který přináší teplo domova. Stále častěji totiž dodržujeme, že čím bláznivější jsou naše životy, tím více klidu a míru chceme mít doma.

Jakou použít barvu kuchyňské linky?

Celobílá kuchyň už sice nezastává přední místa v ohledu aktuálních trendů, ale stále je velmi oblíbená.

Komu se tato barva líbí, určitě ji může přizpůsobit novým trendům. Do bílé kuchyně dejte kontrastní barvy spotřebičů. Výrobci totiž nezůstávají pozadu a vyrábí spotřebiče v různých barvách. Stačí jen trochu experimentovat.

Námořnická modrá

Stále častěji se začínají objevovat barvy. Největší oblibě se těší barva s názvem námořnická modrá. Ideální je v kombinaci s pracovní deskou v dekoru mramoru.

navyblue
mramor

Příroda

Stále více se v tomto desetiletí mluví o ochraně přírody. Tyto vlivy se vryly do paměti i uživatelům a návrhářům kuchyní. Příroda se odráží jak v pracovních deskách, tak i v barvách. Hnědé a zelené odstíny v kombinaci s dřevodekorem jsou toho důkazem.

A že nechcete barvy, ale líbí se vám dřevodekor? Tak ho tam dejte. Rozhodně tím nic nezkazíte. Kombinujte jednotlivé textury a jejich směr. Např. spodní skříňky horizontálně a vrchní vertikálně.

zelená kuchyňská linka Pardubice

U barev ještě zůstaneme. Proč? Vynalézaví designéři přišli s nápadem, jak naprosto změnit vzhled kuchyně bez výrazných investic. Jak na to?

Natřete strop

Natřete strop výraznou barvou. Zelená, žlutá nebo modrá. Tyto barvy udělají z kuchyně jedinečný prostor. Okamžitě změníte vzhled celé kuchyně. Vhodným doplňkem může být stejně barevný stolek.

Co opravdu ne?

Profilovaná různě barevná dvířka. Tento trend už bývá pomalu zapomenut (kromě obchodů, které musejí své kuchyně nejdříve vyprodat).

Obklad kuchyně

Červená kuchyňská linka do U

Stále více zákazníků experimentuje s dekory obkladových desek. Ta dokáže při správné kombinaci vytvořit pořádné drama. K jemným tónům jednobarevné kuchyně zařaďte výraznou texturu. 

Kromě obkladových desek využijte například mozaiku. Tou nejvíce trendy barvou je tyrkysová s nefritovou. Tyto barvy zvýrazňuje čistě bílá kuchyně. Jako celek pak působí jako svěží a čistá.

S obkladem se neomezujte jen na prostor mezi horními a spodními skříňkami. Roztáhněte obklad klidně až ke stropu.

Nebojte se tak vytvořit v kuchyni umělecké místo pro setkávání s přáteli a rodinou. Pokud obklad ještě dobře nasvítíte, dodáte tomu pořádný šmrnc.

Má to jednu výhodu. Pokud chcete změnu, nemusíte měnit celou kuchyni, ale stačí vyměnit obklad.

Kuchyňské ostrůvky

Ostrůvek v kuchyni

Máte v kuchyni ostrůvek a jídelní stůl? A co to spojit? Doby, kdy byly tyto dvě části oddělené, jsou pryč. Pokud stůl a ostrůvek bude z jedné desky, dá se vytvořit tzv. létající stůl, který bude vypadat, jako by odporoval gravitaci. Díky tomu maximalizujete pocit čistého a otevřeného prostoru kuchyně.

Nebo ostrůvek rozdělte na dvě části. Jedna, pracovní a druhá odpočinková s velkými polštáři. Vytvoříte tak skvělé místo pro setkávání a odpočinek.

Otevřené police v kuchyňské lince

Stále více oblíbené jsou místo vrchních skříněk samotné police. Pokud máte dostatek úložných prostor, pak volte tento výrazný prvek. Vystavit pak můžete starožitné nádobí, dekorace nebo knihy. Pozor ale na to, abyste jich neměli příliš. Měl by to být pouze doplněk.

Myslete také na to, že police nejsou, z hlediska údržby, nic praktického.

Kompromisem mohou být prosklená dvířka. Ty se opět vrací do módy. Díky nim nemusíte každý den otírat prach a zároveň plní svou výstavní funkci.

Horní skříňky až ke stropu

Nástavec na skříň nebo kuchyň

Trendem se stále více stávají horní skříňky až ke stropu. Zajistí to více úložného prostoru a odpadá odstraňování usazeného mastného prachu.

Chcete horní skříňky až po strop, ale nechcete novou kuchyni? Nechte si vyrobit nástavec na skříňky. Klidně v odlišném dekoru. Kuchyň pak bude jako nová.

Zavolejte si pro více informací.

Pracovní deska kuchyně

Přírodní materiály se objevují i v dekorech pracovních desek. Stále častěji se používají tmavé pracovní desky v dekoru dřeva. Perfektně doplní světlé kuchyně.

 Nemusíte se držet v tmavých deskách. Pokud použijete výrazné dekory, jistě neprohloupíte. Nepoužívejte mramor. Ale takový, aby měl výraznou kresbu. Taková deska krásně doplní i tmavé kuchyně

Elegantní jednoduchost a rovné linie

Aby vynikl výrazný obklad nebo pracovní deska, musí být vše ostatní naprosto jednoduché. Žádné výrazné nebo vystupující prvky. Zachovejte jednoduché linie a plochý vzhled kuchyně.

Pokud si nevíte rady, jak na to, můžete využít našich konzultací. Stačí nás kontaktovat

Úchytky

Ano nebo ne? Spoustu lidí a spoustu názorů. A co zlatý střed? Do části linky dejte úchytky, do části zvolte bezúchytkový systém. Jejich vzájemnou kombinací vytvoříte netradiční vzhled kuchyně.

A že je na vás bezúchytkový systém drahý? Nevadí. I pro vás máme řešení. Do módy se vracejí jednoduché úchytky. Módní jsou především hliníkové nebo výraznější mosazné nebo měděné.

Už máte vybráno?

Jak vidíte, trendy se stále vyvíjejí. Naštěstí se jimi nemusíte řídit. Bohatě stačí se jimi inspirovat. 

Vždyť kuchyně je investice. Nenecháte si přeci namontovat novou kuchyni, která je sice trendy, ale nelíbí se vám. 

Nebo se podívejte na další článek: Jak kombinovat barvy kuchyně. Třeba se inspirujete.

Líbí se vám trendy pro rok 2020? Budete se jimi řídit? Nebo se jen inspirujete. Diskutujte, sdílejte.

Přejít nahoru