S kým máte tu čest?

Jaroslav Haken, truhlář

S ním se potkáte a jemu se také dovoláte. Všechny výrobky jsou jeho ruční prací. 

Je to totiž vyučený truhlář. Pracoval u dvou zkušených stolařů, kde získal zkušenosti, dovednosti i praxi. Naučil se zde i to, jak se poctivé podnikání dělat nemá. Dluhy, neplnění termínů, neplacení zaměstnancům a výmluvy zákazníkům.

Snad osud sám mu nadělil možnost osamostatnit se. Začal však bez peněz, kontaktů a zakázek. Za to s velkou pílí a pracovitostí. Začal ale v roce 2010, kdy probíhala krize. Zakázek bylo málo, někdy žádné. Ani na chleba nebylo. 

Tak se nechal zaměstnat, aby se trochu stabilizoval. Tu dobu však jen nečinně neseděl. Snažil se pokračovat. Ano, sice v omezené míře, ale přesto. Díky tomu zakázky přibývaly. Po dlouhých a těžkých 4 letech mohl opět vstoupit do stejné řeky. Konečně také pochopil, že na vše nemusí být sám. Největší oporu našel v nejbližší rodině.

Díky tomu se z truhláře stala malá rodinná firma. Každý dělá něco jiného a dohromady tvoří fungující celek. 

Nyní se těší na každého nového zákazníka. Až mu bude moci poradit, předat své znalosti a zkušenosti. S každým jedná s úctou, protože bylo období, kdy zákazníci nebyli. Dělá svou práci rád. Můžete se na něj vždy spolehnout.

Bc. Michaela Hakenová, manželka

Dostali jste fakturu? Tak tu vypracovala právě ona. Papírky má ráda. Proto má na starosti kancelářskou práci.

Spravuje náš Facebook. Vymýšlí akce, soutěže, slevy i dárečky. Nové webové stránky jsou také její dílo. Potkávat tu budete i její články.

Když je potřeba, tak „zabejčí“ a pomůže přenést skříň nebo materiál.

Mezi tím vším pobíhá mezi domácností a stará se o dvě děti.

Standa Haken, bratr

Naše velká pracovní síla.

S ním se potkáte hlavně při montážích. Přidrží, přinese, vynese a vždy s úsměvem. 

Jeho poznávací znamení? Děsně upovídaný 😀

V čem jsme jiní?

  • Dodáváme nábytek včas a za dohodnutou cenu.
  • Dochvilnost. Když řekneme, že přijedeme ve 14 hodin, tak tam jsme. To už musí být, abychom přijeli pozdě.
  • Zaměřujeme osobně a za rozměry ručíme. Nechceme, abyste se pak museli koukat na díru mezi stěnou a skříní.
  • Vycházíme zákazníkům vstříc. 
  • Každá zakázka je podložena smlouvu o dílo. Divili byste se, kolik truhlářů dnes dělá na dobré slovo. Zákazník pak neví, co dostane, truhlář neví, co má dodat a pak aby se v tom čert vyznal.
  • Dobře poradit. Je tolik kuchyní, které jsou špatně udělané. Máte za pákovou baterií okno? A otevřete ho? 😀 (Možná proto začali výrobci vyrábět sklopné pákové baterie :D)
  • Vzděláváme se. Zjišťujeme, které postupy jsou nejlepší. Stále vylepšujeme kvalitu práce a sledujeme nejnovější trendy.

Co máme na své práci rádi?

„Rozzářené oči zákazníků. Ty malé jiskřičky v očích, když jim předáváme hotové dílo. Když vidíme, že jim nábytek líbí.“

Čeho se bojíme?

To je takový zdravý strach. Nebo spíš nervozita je před každou montáží. Prostě, aby vše klaplo tak, jak má, aby vše sedlo, kam má a aby se to zákazníkovi líbilo. 

Jaroslav proto dělá maximum. Musí mít vše naprosto přesně. Každý detail. Šteluje dvířka do roviny tak dlouho, dokud to není přesně v rovině. Někdy to je opravdu dlouho. Ale výsledek stojí za to.