Jak kombinovat barvy kuchyně?

Vybíráte novou kuchyň, ale stále si nevíte rady s barvou kuchyně? Je tolik krásných barev a jejich vzájemných kombinací…   

Každý máme jiný vkus a jinou představu. Nová kuchyně ale musí být originální. Jen pro vás. Jak dodat kuchyni šmrnc a zároveň cítit teplo domova? Tak se pojďte podívat jak na to.

Bílá

Sice už vychází z módy, ale je stále velmi oblíbená. Doporučuji ji používat v malých kuchyních. Tam bílá dokáže vyvolat ohromný efekt. Malá kuchyň tak vypadá mnohem větší. Navozuje pocit čistoty a zvyšuje příjem světla. Proto je také ideální do tmavých místností.

Bílá umocňuje okolní barvy. Dejte si pozor na to, aby jí nebylo moc. Z kuchyně tak máte rázem studený prostor. A co si budeme povídat. Není bílá, jako bílá.

IMG_20200210_173816

Jakou barvu k bílé kuchyni?

Pokud chcete pouze čistě bílou kuchyň, pak si jistě kladete otázku, čím to trochu rozbít. V tom případě se doporučuji zaměřit na pracovní desku a obklad. A protože jsou stále v módě přírodní dekory, určitě je použijte. Nebo dáte na zeď různobarevnou mozaiku? To už nechám na vás.

Kuchyňská linka do I

Jakou barvu podlahy k bílé kuchyni?

Stále váháte? Vůbec se vám nedivím. Je tolik krásných dekorů. Světlé, tmavé, žíhané nebo s drážkou. Kdo si v tom má vybrat? Ano. Volba padá nejspíš na vás.

Světlá nebo tmavá

Začněte s tím, že si ujasníte, jaký máte prostor. Velký, malý? Světlý, tmavý? Hranatý nebo šišatý? Postavte se do středu místnosti a podívejte se směrem do kuchyně. Co vidíte? Je kuchyňský kout světlý? Nebo naopak tmavší?

Pamatujte si, že světlé odstíny podlahy místnost prosvětlují, rozjasňují a dávají mu čistotu.

Naopak tmavá podlaha není v českých domácnostech moc častá. Vytváří velký kontrast s okolím. Místnost zmenší a zútulní.

Mezi podlaháři platí poučka, že podlaha má být o 2 odstíny světlejší nebo tmavší, než okolní nábytek. Pokud stále nevíte, pak se držte této poučky. Nic tím nezkazíte a bude to vypadat dobře.

Modrá, fialová, zelená

Pokud použijete barvy modrou, fialovou nebo zelenou, pak vytvoříte pocit čistého a účinného prostoru. Modrá barva má navíc uklidňující účinek. Díky tomu se budete cítit, jako profesionál. 

Žlutá, oranžová, červená

Tyto barvy dávají pocit
příjemnějších prostor a podporují chuť k jídlu. Přinášejí radost, život a teplo
domova. Naopak na některé z nás může působit, že ztrácí pocit bezpečí.
Oranžová navíc barva kuchyně podporuje komunikaci a žlutá dobrou náladu. 

Černá, zelená

Barvičky stále více oblíbené. Zelená působí čistě, svěže a přírodně. Černý mat je stále populárnější. Pokud ho zkombinujete s dřevodekorem nebo kamenným dekorem, jistě neprohloupíte.

Jak na kombinaci tří barev?

Mnoho z nás snadno zkombinuje dvě barvy. Ale tři? Kam tu třetí barvu kuchyně dát?

Vyberte si 3 barvy, které k sobě ladí. Jednu zvolte jako hlavní, druhou sekundární a třetí jen tak mimochodem. Třetí barva může být nejbláznivější. První dvě by měly patřit buď jen do studených, nebo jen do teplých barev.

Hlavní barvu pak aplikujte na největší množství ploch. Sekundární barvu použijte v menší míře. Např. jen na pracovní desku a obklad. Třetí barvu používejte jen tak mimochodem. Je to barva doplňková. Měla by být použita na takových místech, že když ji za nějaký čas změníte, pak změníte celý ráz kuchyně.

A pokud se bojíte experimentovat, můžete doplňkovou barvu použít pouze na malé volně stojící spotřebiče. Co třeba červená rychlovarná konvice nebo toustovač?

Velmi pěkná kombinace je tmavě modrá barva (Midnight Blue), tmavý dřevodekor se světlým žíháním (Sand Expressive Oak) a bílá pracovní deska (SnowWhite).

Kde vybírat barvy kuchyně?

Mnoho z vás si klade otázku. Kde ale mohu najít, jaké dekory se nabízejí? 

Pokud ještě nemáte představu o celkovém tvaru a rozložení kuchyně, pak je dobré se nechat inspirovat na stránkách Kronospanu. Nastavte si tam filtry podle vašich preferencí. Pokud si rozkliknete jednotlivý dekor, pak sám Kronospan nabízí možné kombinace. 

Jak kombinovat barvy kuchyně?

Kombinujte barvy tak, aby se to líbilo vám a ne vašemu okolí. Vy se na to budete koukat. Záleží jen na vás, jak se budete chtít v kuchyni cítit. Nebo se podívejte na ty, co už jsme realizovali. Třeba tam bude TA vaše vyvolená.

Ke své nové kuchyni se vám budou hodit i vychytávky.

Míša

Přejít nahoru